Začátek roku 2017

11. ledna 2017 v 15:57 | Monica.
Inu, máme za sebou již přes deset dní nového roku, takže jsem usoudila, že je nejvyšší čas vám poreferovat o tom, jak jsem těch letošních 365 dní začala.

> Co se týče Silvestra, můj každoroční plán zní sedět doma, spát, přiťuknout si čímsi a spát. Letos to nemělo být jinak, s kamarádkou jsme sice chtěly navštívit náš vidloklub, ale nějak se mi tam moc nechtělo, nebyly jsme ani pořádně domluvené a já tedy ještě v 6 hodin odpoledne neměla tušení, co budu večer a v noci dělat. U kamarádky doma se zrovna chystala taková filmová party, kam byly pozvané asi 4 rodiny, přičemž každý musel přijít v nějakém kostýmu filmové postavy. Na poslední chvíli jsem tedy taky byla pozvaná, zhruba do hodiny jsem vyhrabala nějaký kostým - nakonec jsem šla za Mrs. Smith. Moc jsem nevěděla, co od toho čekat, protože jsem šla do společnosti lidí, kteří takhle slaví každý rok a vlastně mě vůbec neznají, ale bylo to absolutně skvělý. Celou dobu jsem tam byla se dvěma kamarádkami, z čehož jednu jsem hodně dlouho neviděla a strašně ráda jsem si s ní pokecala. Rodiče se postupem času tak nějak pěkně opili, zatímco my vůbec nic neměly, takže byla docela sranda to pozorovat. Každopádně probíhaly i nějaké soutěže a kvízy ohledně filmů, ale hlavně se retardovaně tancovalo a zpívalo. Jediný alkohol, který jsem za celou dobu pozřela, byl novoroční přípitek, za což jsem neskutečně ráda. Je vážně super vědět, že si něco dokážu tak moc užít i bez alkoholu a hlavně pozor - bez mužského pohlaví. Po půlnoci mi dokonce i napsal F. a spoustu lidí, na kterých mi záleží, a já byla jednoduše šťastná. Lepší oslavu nového roku jsem si opravdu nemohla přát, o to víc, když byla takhle na poslední chvíli.

fireworks, gold, and night imagehipster, hello 2017, and indie imagefireworks, night, and sky image


> Prvních pár dní školy se neslo hlavně ve znamení hovorů s F., neboť jsem s ním strávila celou jednu přestávku, kdy jsme si absolutně normálně povídali a hlavně mě překvapilo, že mu nevadí, že nás viděla polovina školy. Přidaly se k tomu ještě dvě jízdy autobusem, které vlastně tak nějak opět rozhodily celou moji psychiku. ,,Víš, co nechápu? Proč jsi naživo takhle fajn a pak na facebooku se chováš jak absolutní debil." ,,Kdybys to chápala, nebyla by to zábava." ,,Mně to moc zábavný nepřijde," odpovídám a vím, že to tak vlastně není. Takhle hra mě baví i nebaví, ubližuje mi, ale zároveň s ním díky ní můžu být nějakým způsobem v kontaktu. ,,Ne? Já si myslím, že jo. To jenom tak říkáš," odpovídá on a mně tím totálně vyráží dech, protože on to všechno chápe. On ví, že mě to baví a on tomu všemu rozumí, ačkoliv já tomu nerozumím ani trochu. Nicméně to opět došlo do bodu, kdy jsem se rozhodla ho ignorovat. Je kolem mě spousta nových lidí a chci se zaměřít spíš na ně. Pokud si mého postoje vůči němu všimne a bude na něj reagovat, samozřejmě mě to potěší, ale pokud ne, budu vědět, že vážně nestojí za to a půjdu dál. Snad.

>A teď k těm novým lidem - stalo se to tak, že mi na fb přišla pozvánka od kamaráda F. na jakési rozloučení se stánkem, ve kterém pracoval. Bylo pozváno 200 lidí, takže jsem to nebrala nijak moc vážně, ale v pátek večer jsem zrovna neměla co dělat, tak jsme se s kamarádkou sebraly a jely. Celé to byla dosti ironie, neboť nakonec přišlo zhruba 15 maturantů, celý večer se stálo venku u ohně a popíjel se svařák. Téměř nikoho z těch maturantů jsem nijak blíž neznala a téměř nikdo neznal mě, takže to bylo docela zajímavý, ale postupem času jsme se s několika z nich začala bavit a zjistila, že jsou všichni neskutečně fajn a letos je asi obrečím. Tentýž večer se naskytla taková menší brigáda na následující den v tom stánku, takže jsme se s tou kamarádkou dohodly, že osm hodin stání na mrazu si rozdělíme na poloviny a půjdeme si něco málo vydělat. O ujetém metru o čtvrt minuty, tím pádem i ujetém autobuse a čekání půl hodiny se raději nebudu zmiňovat, nicméně domů jsme dorazily něco kolem půl dvanácté.

> A co ta brigáda? Bylo to absolutně boží. S D. (jiným D. než tím, kterého znáte, ale shodou okolností mají stejné jméno) jsem tam ztrávila asi 4 a půl hodiny, dohadovala se s blbýma rusákama, kteří neumí ani slovo česky a chtějí platit kartičkama nebo těma jejich rublama. Prodávala jsem svařák, občas i nějaký ten čaj či horkou čokoládu, panáky a dokonce i pár klobás, ale to měl na starost D. Při tom jsem samozřejmě ten svařák upíjela a ke konci směny (hah) mě Daník ještě trochu přiožral, když mi nalil Ferneta s Colou, ale psst. Pokud jste si kupovali svařák od člověka, kterej byl v mírně podnapilém stavu a neuměl spočítat, kolik vrátit, byla jsem to já. Každopádně to s D. bylo vážně super, dost jsme si sedli a neustále se něčemu smáli. Ke konci to mezi náma začalo bejt trochu divný, protože mi neustále strkal čepici do obličeje, držel mě za boky a tak.. No, uhm. Nejspíš jsme vypadali jako šťastně zamilovaný páreček, ale víc mě na tom děsí představa, že se mi to vlastně líbilo. A přitom D. se mi vzhledově vůbec nelíbí. Domů se mi nechtělo, co si budeme povídat, ale byla jsem řádně vymrzlá, opilá a hlavně jsem si nesměla dovolit žádné další ujeté metro.

quote, moment, and life image

Nuže, to by bylo tak (ne)stručně k prvnímu týdnu. Kdyby šel celý rok tak, jako uplnyulý týden, tak si nemám na co stěžovat. Možná bych si přála trochu míň F. (co kecám, trochu víc, ale to není reálný), ale jsem vážně moc ráda za lidi, kteří jsou teď kolem mě, vlastně tak nějak žiju můj vysněnej život z doby, kdy mi bylo zhruba jedenáct, takže si ho patřičně užívám.
 


Komentáře

1 Ev. Ev. | Web | 12. ledna 2017 v 1:13 | Reagovat

Taková oslava silvestra by se mi taky líbila, nic divokýho, ale přece jenom nesedět sama doma :)
F. je klasickej kluk, kterej se chová jednou tak a podruhý zase jinak... nedělej si z něj vůbec hlavu a spíš se na něj vykašli a ani se s ním nebav :D
Jinak tvůj začátek roku nevypadá zas tak špatně, tak přeju, ať ti to co nejdéle vydrží :)

2 Angel :) Angel :) | Web | 12. ledna 2017 v 8:59 | Reagovat

Mne Silvester oproti tomu čo som robila minulý rok mi ubehol opravdu lepšie :) minulý rok som bola doma a tento rok som strávila zo svojimi kamarátmi :) Bolo fajn :) Môj prvý týždeň bol opravdu taký, že som nechcela iba jedno a to aby sa blížil pondelok a a ja aby som nastupovala zase do práce... pane bože na nebesiach aj pre všetko sväté :) ale prišlo to a ideme ďalej :) Tak to je dobrý nápad spraviť taký silvester o takom niečom som ešte nepočula :)

3 myantisecretdiary myantisecretdiary | 12. ledna 2017 v 12:27 | Reagovat

Nemôžem povedať že sme Silvester sme oslávili rovnako, aj keď by som veľmi chcela byť na párty ktorá znie ako z filmu! Môj bol skôr o staraní o opitých a o tancovaní bez zaplatenia vstupného. Presne to isté sa mi stalo s ľudmi z minulého maturitného človeka. Len pár týždňov pred odchodom som pochopila že sú to celkovo fajn ľudia. Anyway, som rada že tú celú vec s F. berieš takto. Keby som aj ja bola tak múdra minulý rok :D je lepšie sa zamerať na niečo nové ako sa trápiť s niečím starým :)

4 Trifle. Trifle. | Web | 12. ledna 2017 v 20:29 | Reagovat

Tý jo, tu oslavu ti celkem závidím. Já spala, v 00:00 si připila a dál spala, nic moc extra. Moc to neprožívám. :)
A ta brigáda, no.. taky se mi děje že prostě.. je to fajne ale ten kluk je ohavnej. Hah.

5 Sandra Sandra | 14. ledna 2017 v 9:46 | Reagovat

to som rada, že sa v tejto dobe ešte nájdu nejaké holky, ktoré sa zabavia aj bez alkoholu:) občas sa cítim jak tĺk, keď sa moji spolužiaci bavia o svojich alkoholových zážitkoch a ja len počúvam a nič nevravím, keďže moje alkoholové zážitky sú na bode mrazu. samozrejme, nesťažujem sa. alkohol k životu nepotrebujem.
nezaťažuj sa s F.:) ak sa k tebe správa raz tak a raz tak, nestojí ti za to.. ak by ťa mal naozaj rád, bol by sám sebou a neukazoval sa raz tak a potom inak:)
ale tak, brigáda bola fajn a zabavila si sa, čo je hlavné!:)
prajem ti príjemný rok 2017, nech je pre teba úspešný a nech sa darí aj s blogom!♥

6 Bree Bree | Web | 14. ledna 2017 v 12:51 | Reagovat

Proč mě to nenapadlo?:D Příští Silvestr bude v kostýmech:3:D Já jsem strávila Silvestr se svou drahou polovičkou, ale i tak to nebylo nic zvláštního, potom jsme si připili, prostě normálka:) A když jsme vylezli ven, nebylo nic vidět přes tu proklatou mlhu-_- Přeju šťastný nový rok 2017♥

7 neverbealone neverbealone | Web | 15. ledna 2017 v 14:13 | Reagovat

:D :D :D no rozhodně máš skvělý příběhy z toho začátku! :D
Jsem ráda, že sis Silvestr užila v podstatě takhle poklidně s přáteli. Rozhodně jsou super akce v kostýmech! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama