Leden 2017

PHOTOS | Who am I?

25. ledna 2017 v 17:38 | Monica. |  Photos
Poslední měsíc jsem z obyčejných fotek přeskočila na trochu umělečtější (vlastně hodně), spíš depresivní fota. Minulý týden jsem celý tak trochu proležela, neboť i mě chytila jakási virózka, takže jsem měla až příliš času přemýšlet o všech těch věcech, které se momentálně kolem dějí (a že je jich hodně - ale o tom nejspíš někdy jindy, až budu schopna se nějak vyjádřit) a pochopitelně jsem neměla úplně dobrou náladu, takže vznikly takové ponuré, na někoho možná až trochu přílišné, snímky. Já to ale vnímam jednoduše jako umění, tak mě prosím nekamenujte za to, že jsem bůhvíjaká lehká děva, protože to ani v nejmenším nejsem, uhm.A co když je to pravda?

19. ledna 2017 v 14:47 | Monica. |  Ostatní
Někdy v roce šestnáct bylo tohle tématem týdne. Napsala jsem na to pár vět, ale nakonec je nezveřejnila. Nepřijde mi to ale tak špatné, takže vám to sem strčím alespoň teď, několik týdnů po TT, nevadí.

A co když je to pravda? Tak je nejspíš dobře, že jsme se jí dozvěděli. Otázkou ale je, zda to opravdu pravda je, anebo je to jenom další z toho neskutečného množství lží, kterými je naše společnost protkaná. Ale proč? Tak by spíš měla znít ta otázka. Proč mají lidi neustále potřebu lhát, ačkoliv je víc než jasné, že pravda stejně jednou vyjde na povrch? Někdy je to možná příjemnější východisko situace, ale ve výsledku si tím stejně nikdo nepomůže. Dopadne to tak, že jedna strana je zklamaná, že jí někdo lhal a ta druhá se stydí za to, že neřekla pravdu. Stojí to za to? Není jednoduše lepší říct pravdu, ať už je sebevíc nepříjemná a třeba i zraňující, než se topit ve sladkých lžích?

quote, lies, and white image lies, grunge, and 24/7 image quote and lies image

Nejlepší písničky za rok 2016

15. ledna 2017 v 15:59 | Monica. |  Music
Přemýšlela jsem, zda tento článek vůbec psát nebo ne, ale tak nějak jsem nejspíš nechtěla porušit tu každoroční tradici a nakonec se k tomu odhodlala. Bude to ale přeci jen trochu jiné, než rok minulý - tentokrát budu totiž vybírat jenom písničky, které za ten rok vyšly a ne něco xx let starého, co jsem zrovna v tomto roce začala poslouchat. Tak jdeme na to!

The Chainsmokers - Closer

Closer je asi taková letní klasika. Myslím, že se v letošním roce nikomu nevyhnula a zná jí opravdu každý. Co si budem, zezačátku se mi vůbec nelíbila, ale po chvíli jsem jí jela pořád. A jedu do teď.

Martin Garrix & Bebe Rexha - In The Name Of Love

Absolutně mě dostává ten refrén. Sice se mi vcelku rychle oposlouchala, ale i tak si myslím, že určitě tojí za to.

MØ - Final Song

Ta se taky určitě nikomu nevyhla. Osobně k ní nemám žádný osobnější vztah nebo tak něco, ale hodně ráda si jí poslechnu.

Halsey - Colors (stripped)

Miluju tu stripped verzi! Je mnohem lepší než originál, ten je na mě až moc rychlej a tak nějak i nezajímavej. Ale tohle mí vážně něco do sebe. Celkově jsem si Halsey neskutečně oblíbila a Badlands je naprosto božský album od začátku do konce.

Začátek roku 2017

11. ledna 2017 v 15:57 | Monica.
Inu, máme za sebou již přes deset dní nového roku, takže jsem usoudila, že je nejvyšší čas vám poreferovat o tom, jak jsem těch letošních 365 dní začala.

> Co se týče Silvestra, můj každoroční plán zní sedět doma, spát, přiťuknout si čímsi a spát. Letos to nemělo být jinak, s kamarádkou jsme sice chtěly navštívit náš vidloklub, ale nějak se mi tam moc nechtělo, nebyly jsme ani pořádně domluvené a já tedy ještě v 6 hodin odpoledne neměla tušení, co budu večer a v noci dělat. U kamarádky doma se zrovna chystala taková filmová party, kam byly pozvané asi 4 rodiny, přičemž každý musel přijít v nějakém kostýmu filmové postavy. Na poslední chvíli jsem tedy taky byla pozvaná, zhruba do hodiny jsem vyhrabala nějaký kostým - nakonec jsem šla za Mrs. Smith. Moc jsem nevěděla, co od toho čekat, protože jsem šla do společnosti lidí, kteří takhle slaví každý rok a vlastně mě vůbec neznají, ale bylo to absolutně skvělý. Celou dobu jsem tam byla se dvěma kamarádkami, z čehož jednu jsem hodně dlouho neviděla a strašně ráda jsem si s ní pokecala. Rodiče se postupem času tak nějak pěkně opili, zatímco my vůbec nic neměly, takže byla docela sranda to pozorovat. Každopádně probíhaly i nějaké soutěže a kvízy ohledně filmů, ale hlavně se retardovaně tancovalo a zpívalo. Jediný alkohol, který jsem za celou dobu pozřela, byl novoroční přípitek, za což jsem neskutečně ráda. Je vážně super vědět, že si něco dokážu tak moc užít i bez alkoholu a hlavně pozor - bez mužského pohlaví. Po půlnoci mi dokonce i napsal F. a spoustu lidí, na kterých mi záleží, a já byla jednoduše šťastná. Lepší oslavu nového roku jsem si opravdu nemohla přát, o to víc, když byla takhle na poslední chvíli.

fireworks, gold, and night imagehipster, hello 2017, and indie imagefireworks, night, and sky image

Nejlepší knížky za rok 2016

8. ledna 2017 v 11:51 | Monica. |  Ostatní
Zdravíčko, jako každý rok, ani letos jsem nezapomněla připravit pro vás pár knih, které jsem v uplynulém roce četla a nějakým způsobem mě zaujaly. Není jich sice tolik jako loni ani předloni, ale za to opravdu stojí za to, tak se pojďme podívat.

► Marek Herman: Najděte si svého marťana - tohle je knížka o psychologii, takže samozřejmě ne pro každého. Každopádně naučila mě toho neskutečně moc a myslím, že stojí za to si jí přečíst i v případě, že vás psychologie třeba nezajímá. Hodně se toho dozvíte o sobě i o ostatních. Mohu jedině doporučit.

► Colleen Hoover: Odvrácená tvář lásky - tohle dílo se stalo okamžitě jedním z mých nejoblíbenějších. Je hodně o minulosti a pocitech. Bavila mě od začátku do konce, už jenom proto, že jednou z hlavních postav byl pilot, hehe. Ale vážně, byla vážně krásně napsaná a dokonce jsem na ni psala i recenzi.

► Cecelia Ahern: Sto jmen - s touhle knihou to bylo poněkud složitější, neboť jsem jí jednou měla půjčenou, ale nedostala jsem se k ní a opět jsem jí vrátila. To byla hodně velká chyba. Po nějaké době jsem na ní opět v knihovně narazila a půjčila si jí. Trefa do černého! Strašně moc se mi líbil ten nápad, protože je to opravdu originální a naprosto skvěle napsané.

► Lauren Oliver: Zmizelé dívky - abych se přiznala, už si nějak moc nepamatuju, o čem přesně to bylo, ale mám zapsané, že se mi hodně líbila. Šlo o nehodu dvou sester a vím, že mě hodně zajímalo, jak se to bude vyvíjet dál. Bavila mě celková atmosféra celého příběhu.

► František Gellner: Radosti života - tohohle básnika mi poradila nejlepší blogerka na světě a já jsem za to neskutečně ráda, protože, ač jsem poezii předtím nemusela, teď jí nejspíš miluju. Konkrétně Gellner se strašně dobře čte a chápe, takže můžu jedině doporučit.

book, girl, and sea image

Tak tohle by bylo zhruba všechno. Přečetla jsem samozřejmě mnohem víc knížek, ale bohužel mě letos nic moc nezaujalo. Minulý rok toho bylo víc, heh. Asi jsem čím dál víc náročnější. Každopádně budu moc ráda za jakékoliv vaše tipy, ať mám v tom novém roce co číst!

PHOTOS | Winter in the air

2. ledna 2017 v 18:27 | Monica. |  Photos
Inu, zima je opravdu již v plném proudu a já jí samozřejmě s mým foťákem nemohu promeškat! Některé fotky jsou focené mým starým objektivem (35 mm), avšak na většinu jsem použila můj nový vánoční objektiv Tamron 70-300mm a jsem z něj nejvíc nadšená! Všechno je tak trochu upravené ve Photoshopu, tak se nelekněte. A taky všechno není focené ve stejný den, huh, ale to pravděpodobně poznáte.