Christmas academy #4

22. prosince 2016 v 11:47 | Monica. |  Diary
Předchozí ročníky: 13, 14, 15.

Vážně je to už čtvrtá akademie? Vážně už je to čtvrtý rok na gymplu? Je to naprosto neskutečný a nějak se mi tomu nechce věřit, ale nejspíš to tak už opravdu bude. Nicméně jak jste nejspíš pochopili, nynější článek se bude týkat vánoční akademie. Ale tentokrát bude pravděpodobně v úplně jiném duchu než všechny ostatní, neboť tu vůbec nepůjde o D., ani o melancholickou a nostalgickou náladu, kterou mi právě tyhle akademii vždycky navodily. Bude to vlastně vcelku pozitivní článek, nýbrž letošní akademie byla opravdu obrovský a především úplně jiným zážitkem, tak jdeme na ni!

Abych to na začátek trochu vysvětlila, akademie se každoročně hraje dvakrát, nejdřív pro nižší a poté pro vyšší stupeň gymnázia. Já jsem bohužel stále ještě nižší (ale už posledním rokem, juch!). Problém je v tom, že pro vyšší je to pokaždý větší sranda, protože tam hází lepší džouky a celkově to není takový suchý, takže jak loni, tak i letos jsem tam zůstala i na vyšší. A sakra dobře jsem udělala! Bylo to asi nějak tak, že tam zůstalo 6 holek z naší třídy (včetně mě), uvelebily jsme se úplně vzadu a tak nějak dělaly, že tam nejsme. Měly jsme v plánu juknout na kousek a pak to zabalit. Celé představení se neslo v duchu čekání na Leoše Mareše, celý příběh se odvíjel od toho, že Mareš vlastně nepřijel a nemá to teda kdo moderovat. Když už jsme tam kempily zhruba půl hodiny, kamarádka na instagramu zahlédla e-mail, který Leoš zveřejnil a týkal se právě naší akademie. Psal, že přijede. V tu chvíli jsme dostaly asi absolutní infarkt, ale stále tak nějak nevěřily tomu, že by přišel. Půlka naší rebelské party se nějak v tu dobu zvedla a odešla, jenomže hle, za deset minut se vrátily s tím, že Leoš tam vážně je. Zbytek představení jsme tedy byly absolutně mimo a urputně čekaly, kdy se konečně objeví. Proseděly jsme tam tak místo dvou hodin čtyři, ale zatraceně to stálo za to! Na konci se tedy muselo trochu improvizovat, podalo se to jako show Jana (v našem případě tedy spíš Dana) Krause. Hostem byla jedna profesroka španělštiny, dále student, který se snaží zpívat a pak vážně... Vážně přišel Leoš. Kamarádka se rozbrečela a já jenom civěla a vůbec nevěřila. Bylo to něco absolutně neskutečnýho, Leoš byl vtipnej, přívětivej, dokonce se i snažil mluvit španělsky na tu profesorku. Když všechno skončilo, počkaly jsme si ještě na něj a vyfotily se, přičemž jsem byla asi naprosto v ráji a nejvíc šťastná. Do teď mi to přijde úplně neuvěřitelný, neboť přijel naprosto zadarmo, ze dne na den a ještě měl problém sehnat nějakej kontakt, takže prý volal i ředitelce a chudák to takhle řešil... Zrovna do něj bych nikdy neřekla, že dobrovolně udělá něco tak krásnýho, ale on udělal. Je to fakt skvělej člověk a největší frajer a já jsem neskutečná šťastná, že jsme tam ty dvě hodiny navíc vyseděly, ačkoliv jsme tam vlastně vůbec neměly být. Tomu se říká náhoda, anebo osud, anebo snad štěstí...? Na tom asi nezáleží, protože tímhle se letošní akademie nejspíš zapsala do dějin (je o tom i pár článků na internetu, ale radši je nečtěte, všude je zmíněna naše škola) a vůbec nezáleželo na tom, že tam nebyl D. (za to jsem vlastně i dost ráda), ani že jsem nehrála na flétny, protože díky Leošovi to byl asi jeden z mých nejlepších zážitků vůbec.
Možná mě trochu mrzí, že už pro mě akademie neznamená to, co znamenala a už není propojená s D. a celkově tou atmosférou, kterou jsem tam vždycky pociťovala, ale možná jsem za to na druhou stranu i ráda, protože to znamená, že jsem se přes D. definitivně přenesla a ta podoba, kterou pro mě má akademie teď, se mi nejspíš líbí mnohem víc.

christmas, winter, and red image christmas, winter, and tree image christmas, snow, and winter image

Jinak Vánoce jsou už opravdu za dveřmi a dneska pořádám opět takovou vánoční kalbu (heh), takže letím to připravovat (a možná přijde i F., ale o tom zase někdy jindy). Pokud bych se tu během těch dvou dní už neobjevila, tak všem přeju nádherné Vánoce plné lásky, přátelství, rodiny i dárečků. Ať se vám splní všechno, co jste chtěli, a pořádně si je užijte!
 


Komentáře

1 Kačka Kačka | 22. prosince 2016 v 21:22 | Reagovat

Páni, jak píšeš, neřekla bych, že Leoš něco takovýho udělá, ale muselo to být vážně pěkný a zábavný :)
Netrap se s tím, že to s D. už nemáš spojené, brala bych to naopak přívětivě, už jsi opravdu za tím :)
Doufám, že se tvoje párty podařila :) a že se F. objevil :)
A taky ti přeji šťastné a veselé vánoce, bez trablí, a aby jsi si to užila jak nejvíc můžeš :) ♥

2 Simix Simix | Web | 23. prosince 2016 v 22:36 | Reagovat

~Čaué~
Když se člověk ohlédne za minulostí, dochází mu, nebo mu aspoň připadá, že to strašně rychle utíká.
Leoš Mareš je ale dobrej týpek, toho by bylo dobré mít za moderátora :D třeba na maturitním plese :D
To muselo být fajn!! :)
Hezké obrázky a také přeji hezké a pohodové Vánoce :)

3 Ev. Ev. | Web | 24. prosince 2016 v 23:33 | Reagovat

Nijak zvlášť nesleduji české celebrity a Leoše Mareše skoro vůbec neznám, ale tohle bych do něj teda neřekla. Nikdy mi nepřišel jako člověk, který by udělal něco jen tak. Asi na něj budu muset malinko změnit názor :D
Je fajn, že se ti to takhle vydařilo, na D. se vykašli, nemá cenu na něj ani malinko myslet. A o té párty si tady doufám ještě přečtu! :D Jinak přeji Veselé Vánoce :)

4 Katerina Katerina | Web | 25. prosince 2016 v 22:21 | Reagovat

Já jsem ve 3 ročníku na vyšším stupni. U nás se to jmenuje Zpívání u stromečku a máme to vždycky vyšší i nižší stupeň dohromady. No comment k Leoši Marešovi, jediné co o něm vím jsou drby :D je ale strašně fajn, že jsi to kvůli němu takhle užila (a ostatní) :) Krásné Vánoce i tobě

5 evil spirit evil spirit | Web | 27. prosince 2016 v 19:02 | Reagovat

páni, to muselo bejt fakt super! vtipný je, že chodil s mojí mamkou do třídy na gympl kam teď chodím i já, ale na naší akademii nikdy nepřišel. lucky you xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama