KRYŠTOFKEMP 2k16

29. srpna 2016 v 19:19 | Monica. |  Diary
Ačkoliv se mi tomu vůbec nechce věřit, jsou to již dva roky, co se konal Kryštofkemp. A ty dva roky samozřejmě neznamenají nic jiného, že letos byly tyhle skvělé kempy opět a já si je nemohla nechat ujít.
I letos jsme se vypravili do Plzně, lístky koupené už od prosince. Celé nám to komplikovala ta stavba, kterou doma momentálně vedeme, takže jsme opět jeli pouze na jeden den, avšak řekla bych, že v tom parnu to naprosto stačilo. Dorazili jsme něco málo před polednem, obhlédli všechny stany a stánky (především jídlo) a viděli (tedy spíš neviděli) Richarda, jak se mačká u stromu obklopen fanoušky, ve kterých se naprosto ztratil. Fotku jsem ale měla již z minula, takže jsem nechala všechny ty nedočkavce stát ve frontě a šla se podívat do samotného amfiteátru.Je to pokaždé taková nostalgie, podívat se na místo, na které mám spoustu úžasný zážitků. Celkově ty kempy v Plzni jsou podle mě úplně nejlepší, protože všichní ví, že je to naposledy a chtějí si to co nejvíce užít (především ty kapely a zpěváci), nasát tu bezchybnou festivalovou atmosféru.
Jako první ze zpěváků přišel Voxel, kterého jsem dřív opravdu hodně poslouchala a jednou jsem na něm už byla - shodou okolností taktéž před dvěma lety. Zahrál pouze pár písniček, z čehož jsem polovinu neznala, ale i tak jsem si koncert parádně vychutnala. O svůj čas se dělil ještě s Light & Love, kteří mě bohužel ničím moc nezaujali.


Celou tu dobu jsem tam seděla přímo na slunci, takže když přišla skupina Jelen, se kterou nemám ani trochu společného, šla jsem se schovat raději do stínu. Celé odpoledne potom tak nějak dále plynulo, lidé si užívali kapel, i přes to nesnesitelné vedro. Následoval Michal Hrůza, u něhož jsem si zazpívala maximálně tak song Zejtra mám, a potom Ivan Mládek. Upřímně, tenhle člověk tam byl opravdu hodně navíc. Nechápu, co tam dělal, ale bylo to asi to nejhorší, co jsem kdy v životě slyšela. Lidi se sice smáli, ale mně ten jeho humor teda k chuti opravdu nepřišel. Naštěstí - a k velkému překvapení - jsem zrovna při něm potkala svou spolužačku, kterou jsem tam tedy opravdu nečekala, a ačkoliv se ve škole zase tolik nebavíme, tak jsme se vítaly jako staré známé a prochodily spolu celý festival, přičemž jsme se snažily neposlouchat toho starouše, co se tam o něco snažil. Byla jsem neuvěřitelně natěšená na samotného Richarda.
A když ten přišel, tak to zase absolutně zazdil. Stála jsem v chumlu upocených lidí, kamarádku a její ségru vedle sebe, ale vůbec mi to nevadilo. Všichni se bavili od první chvíle, co tam přišel a začal zpívat Cestu. Vždycky mám úplně husí kůži, když slyším to kvantum lidí, jak zpívá s ním. Je to něco naprosto nepopsatelnýho a neuvěřitelnýho. Řvala jsem všechny písničky, skákala a užívala si to do poslední vteřiny.


Stejně tak, jako minule, naprosto obdivuju Richarda a celou tu kapelu za to, co zvládají. Stála jsem tam půl hodiny a kapal ze mě pot, on tam zpívá, tančí, poskakuje a do toho baví lidi. Co dodat, kloubouk dolu! Ty jeho koncerty mají takovou energii. Letos vypustili do vzduchu místo konfet jakési krepáky nebo něco tomu podobné a v tu chvíli jsem se cítila naprosto jako v ráji. Po tomhle jsme si ještě vynutili další tři písničky, přičemž jsem před úplně poslední písničkou málem omdlela, protože bylo opravdu teplo a já neměla žádné pití, točila se mi hlava a chvíli jsem nic neviděla, ale nakonec jsem to nějak rozdýchala, protože Richard skončil songem Ty a já a to jsem si absolutně nemohla nechat ujít. Takže jsem posbírala všechny zbytky sil a řvala, skákala, skoro až brečela mezi deseti tisíci lidmi. A když to celé doopravdy skončilo a já sehnala vodu, celou jsem jí na sebe vylila a užívala si tu neskutečnou euforii s vyřvanýma hlasivkama a šťastnýma lidma všude kolem.


Prázdniny možná ještě neskončily, ale já tohle beru za takový bezchybný konec. I to je jeden z důvodů, proč jezdím do Plzně, ačkoliv ji nemám úplně nejblíž. Je to zkrátka konec prázdnin takový, jaký jsem si přesně přála. A těžko bych hledala lepší. Miluju Richarda a jeho texty, miluju celou jejich kapelu a tu energii. Za dva roky balím kamarádky a jedeme do stanů, protože to chci zažít se vším všudy. A teď zbývá jenom doufat, že ty dva roky utečou tak, jako utekly ty předcházející.


Koncert Kryšotfů je zkrátka zážitek, na který nejde zapomenout.
 


Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 29. srpna 2016 v 19:25 | Reagovat

Kryštof moc nemusím, ale nevadí mi. Akce to mohla být fajn :-)
jinak bych tě chtěla pozvat na svůj blog :-)

2 Kačka Kačka | 29. srpna 2016 v 20:06 | Reagovat

Přesně vím jaký jsi měla pocity, chci s epříští rok na ten kemp taky podívat, ať už to bude kamkoli.
Kryštofa jsem slyšela na Majálesu a jak ty píšeš, ten pocit, když všichni s ním zpívali Ty a já a byla tma a ta atmosféra, s nejlepšíma lidma, naprosto nepopsatelný :)
Určitě to byl parádní závěr prázdnin :)

3 Lore Lore | Web | 29. srpna 2016 v 20:18 | Reagovat

Měla jsem ráda Kryštof před jejich posledním albem, teď mi ty písničky rvou uši.. zlatá Lolita nebo Rubikon :D Richard má skvělý hlas..

4 werangummi werangummi | Web | 30. srpna 2016 v 11:04 | Reagovat

Aaa, závist :) Na Kryštofkempu jsem zatím nikdy nebyla, ale plánuji to, možná už příští rok. :) Skupinu Kryštof mám ráda. Věřím, že to musel být nezapomenutelný zážitek :) Moc hezké fotky :)

5 Love L. Love L. | Web | 30. srpna 2016 v 18:48 | Reagovat

O Kryštofkempu jsem nikdy neslyšla, ale vypada to na hezkou akci :) Musel to být hezky prožitý den :-)

6 Chloey Chloey | Web | 30. srpna 2016 v 19:22 | Reagovat

Abych se přiznala, tak jsem nikdy na žádné takové, ani podobné akci nebyla. Jednou jsem měla jet na Votvírák, ale nějak z toho sešlo. Docela mě to mrzí, ráda bych se někdy někam podívala, když vidím, že to vypadá fajn :) Jinak Kryštof nějak moc neposlouchám, ale když hraje jejich písnička, tak si jí zpívám, ani sama nechápu, kde a kdy jsem se ty texty naučila :D Ale máš pravdu, něco na nich je. Jinak Voxela miluju, 3x jsem ho měla vidět a vždycky z toho sešlo, jsem fakt smolař :D Je super že sis to užila, lepší zakončení prázdnin by se hledalo těžko :)

7 Łucie. Łucie. | Web | 31. srpna 2016 v 17:36 | Reagovat

To musel být super zážitek! Kryštofy mám ráda ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama