Město plné vzpomínek (Všehochuť #4?)

24. června 2016 v 22:19 | Monica. |  Diary
Abych pravdu řekla, tenhle článek bude akorát tak výkřik do tmy. Změť všemožných pocitů, myšlenek, keců. Beze smyslu. Bez organizace. Jedno přes druhé, a vlastně ani nemám ponětí, o čem budu psát.

Notebook se mi lepí na nohy. O čvachatjících botách nemluvě.
Inu, předešlou sobotu jsem se mírným nedopatřením dostala do Galerie Harfa, kde shodou okolností vystupoval můj kamarád a další kamarád (zda-li ho tak mohu nazývat, je mu kolem čtyřicítky), se svým kouzelnickým představením. Byla jsem hrozně ráda, že jsem je po delší době viděla. Z nákupu pochopitelně nic nebylo, ale úsměv, který přišel až ke mně z pódia s naznačeným "ahoj", mi za to rozhodně stál. Pořád nějak nemohu uvěřit, že mezi tu kouzelnickou komunitu už taky patřím. Ačkoliv to je již přes tři roky, stále se mi to zdá tak nějak nereálné, snové. Za tu skupinku lidí jsem zkrátka hrozně moc ráda a nedokážu si představit, co bych bez těch úsměvů, dikuzí, karet a přátelství dělala.

Vlastně je teď všechno fajn i co se týče kamarádů, třídy, školy. Možná je to tím počasím, že na všechny přišla taková ta pozitivní vyletněná nálada, jinak si to nedokážu vysvětlit, ale hodně se teď bavím s kamarádkou, se kterou nebyl posledních pár měsíců ten vztah úplně ideální. Celkově zkrátka hodně chodím ven a musím říct, že mě to fakt baví. Nikdy jsem nebyla takový ten typ, který je od rána do večera venku, radši jsem zalehla do postele a něco četla, ale chci na tohle léto mít krásný vzpomínky, a nehodlám začínat až o prázdninách.

girl, friends, and city imageA pravděpodobně poslední věcí je dnešní procházka. V tomhle počasí se přes odpoledně nedá jít téměř nikam, takže to si vychutnávám pěkně v pohodlí domova, avšak málem jsem si ukousala nohy nudou, takže jsem kolem sedmé vzala kamarádku a vyrazila na takovou nedalekou skálu, kde jsem pekelně dlouho nebyla. Pokaždé mě překvapí, jak se to tam mění. A tentokrát asi nejvíc. Všude byla zeleň, a bylo to nádherný. Možná to tak cítím jenom já, ale to místo je kouzelné. Slunce již téměř zapadalo, pálilo nás do zad, a my si vychutnávaly ten úžasný výhled na pár ztracených domů v lesích. Vzpomínala jsem na den, kdy jsme tam se skauty dělali oheň. A poslouchala hudbu, která se donášela ze vzdáleného domu, kde něco slavili. Jednoduše taková svoboda. A možná trochu lítost, protože tohle bych si měla rozhodně vychutnávat mnohem častěji.

Možná, že ty nejkrásnější místa jsou tak blízko, ale my si je nedokážeme řádně vychutnat a bereme je jako naprosto všední záležitosti. Ale ony nejsou. Stačí se pořádně podívat.

Kamarádku jsem doprovodila domů, a ani nevím jak, ale ocitla jsem se v té čtvrti, kde měli tu zmíněnou oslavu. Patří sice k vedlejší vesnici, ale mám jí asi pět minut pěšky. Mohlo mi být tak 7, když jsme tam s taťkou častokrát jeli na kole, povídali si o domech, hráli si na policajty,... Od té doby jsem tam nebyla. A jsem zatraceně ráda, že jsem tam dneska šla, protože mám slabost pro místa ze vzpomínek. Navíc pokud jde o vzpomínky, které nějakým způsobem nebolí. Možná bych chtěla být zase malá a prohánět se tam na kole, ale v tu chvíli jsem si užívala i přítomnost. Okukovala jsem novostavby, za kterými pomalu zapadalo slunce, jež zbarvovalo nebe do oranžova. Byla jsem ráda dokonce i za to teplo, které mi lepilo oblečení k tělu. A na chvíli si připadala jako někde v Americe, zažívajíc to pravé americké léto. Zní to asi směšně, ale představa toho, že nějak tak může být tam na západě, mi dodává jakousi naději, svobodu, štěstí.

summer, sun, and palms image city, sunset, and california image
 


Komentáře

1 steel32 steel32 | Web | 25. června 2016 v 8:22 | Reagovat

tyjo, ani nevím, že na harfě nějaký takový vystoupení jsou :D
a je hrozně super, když najdeš tu svojí pravou komunitu lidí!! :D
a takovýhle místečka v přírodě mám nejradši, jenom znám docela málo lidí, kteří sdílejí takový nadšení jako já :D

2 Chloé Chloé | Web | 25. června 2016 v 9:31 | Reagovat

Veľmi pekne si to napísala :) Mať kamarátov kúzelníkov, musí byť zaujímavé :) Isto ťa niečoho priučili, lepšiemu vzťahu s kamarátkou som rada :) Držím palce, aby si teda mala leto plné dobrodružstiev

3 Maddie Maddie | Web | 25. června 2016 v 21:56 | Reagovat

Krásně procítěný článek! :3 Občas je taková neuspořádaná volnost potřeba :)
Já naprosto miluju toulání se přírodou, vydržela bych tam celý den.
Cítím se tak volně, jenže pak zjistím že slunce zapadá a připomene mi, jak spoutaná doopravdy jsem... Vždycky jsem toužila najít krásné přírodní místo kam nikdo nechodí. Často se mi stane, že jdu přírodou a myslím si, že zde nikdo nikdy nebyl a pak šlápnu na igelitku -_-.

4 Tez Tez | Web | 26. června 2016 v 12:30 | Reagovat

To je tak nádherně napsané!

Jsem ráda, že alespoň někdo je schopný si tohle úmorné horko užít. Já jsem si zase užila včerejší bouřky a déšť.

U nás ve městě je taky jedno takové kouzelné místo. Ráda se tam vracím. Je tam úžasný výhled a v létě se odtamtud nejlépe pozoruje západ slunce. Dlouho jsem tam nebyla, měla bych to napravit.

5 Simix Simix | Web | 26. června 2016 v 17:28 | Reagovat

~Čaué~
Jak píšeš v první větě... takové články mám i já, třeba ten dnešní, takže cajk :)
Dostat se nedopatřením někam, kde zrovna vystupuje někdo koho znám zní zajímavě.
Nepřijde mi to jak výkřiky do tmy. Líbí se mi to :)
Já dřív také radši seděla doma a četla si nebo byla na blogu, ale teď víc trávím venku.
A ty prázdniny pak taky stály za to... myslím minulý rok.
Vztahy jsou takové přeháňkové... taky jsem někdy vycházela s někým, s kým běžně jinak třeba nevycházím a naopak.
Je moc fajn, že ten výletík na skálu byl fajn. Člověk by měl vnímat krásy života a světa :)Mě většina vzpomínek bolí.
American summer... jo... přesně vím, co myslíš :D Teda mám ten dojem :)
Tak se měj :)

6 cincina cincina | Web | 28. června 2016 v 18:04 | Reagovat

Tak v tomhle se úplně vidím:) Přesně jak popisuješ, že si nebyla člověk, který je od rána do večera venku... taky jsem byla taková. A teď jsem pořád pryč:) A čím víc aktivněji žiju, tak tím víc mě to baví, protože cítím, že žiju. A žít je fajn:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama