Pražáci na Moravě

16. května 2016 v 14:44 | Monica. |  Diary
A jak že to vypadá, když lidé žijící v Praze vyrazí na Moravu? Ne, dobře, nebudu si z nikoho dělat srandu. Přeci jenom taky nejsem úplně z Prahy, ale mám to těsně vedle.

Nicméně tento článek se po delší době bude věnovat kouzelnické soutěži, která se konala v Uherském Hradišti (na Moravě, haha) uplynulý víkend.
O pátku vám toho moc nepovím, protože to bylo slušně řečeno na nic. Vyráželi jsme v pátek ráno, a co si budeme povídat, cesta tam po dé jedničce fakt stojí za to. Celkem 4 hodiny s krátkou zastávkou na jídle. Ta prachpitomá dálnice je zúžená snad na každém kilometru. Fakt tragédie. Protože se hrál hokej, sháněli jsme nějakou restauraci či kavárnu s televizí a to vám povím, taky pěkná tragédie. Nakonec jsme to zakotvili v nějaké zahradní kavárničce a došli jsme přesně ve chvíli, kdy Pleky dal druhý gól. Já tam začala řvát jak retardovaná a všichni se na mě dívali jak na blázna, ale což, jsem prostě fanoušek. Potkali jsme pár kamarádů, se kterými jsme si ale skoro nic neřekli a někdy k večeru měl svoje vystoupení (52 lovers - pokud byste chtěli jít na nějakého kouzelníka, tak Ondru sakramentsky doporučuju, protože to bylo naprosto skvělý) jeden náš starý známý (haha), což mě fakt ohromilo. Večer byl takzvaný společenský večer, což byla tragédie dne číslo tři a asi ta největší. Přesně před dvěma lety (tak tenhle článek je teda fakt silně nostalgickej) jsme se tam víc začali bavit se Š., a tentokrát seděl u vedlejšího stolu a prakticky nic jsme si neřekli. Jenom jsem tam tak seděla, vzpomínala, a tak nějak mě neuvěřitelně štvalo, že můj život je složen téměř jenom z těch pitomejch opakujících se událostí. Po několika hodinách nás to fakt přestalo bavit a šli jsme si stoupnout ven na déšť, to už bylo kolem půl jedenácté, přičemž tam za chvíli přišel Š. a konečně se s námi dal do řeči. Měla jsem děsnou radost, fakt, že jo.
A sobota? To jsme vstávali dost brzo na to, v kolik jsme šli spát. Do oběda jsme byli v divadle, zkoušeli si naší scénu a zkrátka dolaďovali poslední detaily. Po obědě pak už byl soutěžní blok, což bylo jedno z nejlepších. V zákulisích jsme se bavili s ostatními, dělali si srandu z jednoho našeho soupeře, který má rekvizity za statisíce a nikdo ho nemá rád, a jednoduše všechno bylo naprosto skvělý, přestože jsme byli docela nervózní. Ve společnosti dobrých lidí ale ta nervozita vždycky mizí. Odkouzlili jsme to docela slušně a dostali desítky pochval, což mě neuvěřitelně překvapilo. Někteří dokonce říkali, že jsme byli téměř nejlepší, čemuž se mi fakt nechce věřit. Následoval odborný seminář jednoho španěla, který je /jen tak mimochodem/ momentálním mistrem světa. Byl strašně vtipnej a celkově, i když semináře nesnáším, mě tenhle fakt bavil. (seminář je, že někdo ukazuje a vysvětluje různá kouzla). Večer už byla jenom GALA show, kterou moderovala, kromě úžasného organizátora, Zuzana Bubílková. Taky se tam vyhlašovaly výsledky a my nakonec skončili druzí, přičemž první misto nebylo uděleno. Zase absolutní spokojenost. Navíc to bylo asi poprvé, co mi o tu cenu vůbec nešlo. Byla jsem ráda jenom proto, že tam vůbec můžu být. To GALA bylo opravdu úžasné. Vystupovalo několik cizinců (hlavně z Argentiny) a já do teď nechápu, jak se povedlo orgánizátorům tam tyhle lidi natahat.
Třešničkou na dortu byla afterparty. Ahhh, lidi, tohle bylo dokonalý. Bavili jsme se se Š., ten nás seznámil ještě s K., pili víno (i když ještě nesmíme, ha, rebelové) a taky trávili chvilku času s nynějším mistrem republiky. Ten večer, teda spíš noc, pro mě byl zase hodně silnej zážitek. Při odchodu (zhruba tak kolem jedné) jsem se se Š. objala a na tu chvíli budu vzpomínat asi ještě hodně dlouho. (a to bylo již podruhé za tu noc, heh)

friends, quote, and heart image

Docela mě dojalo, když jsme odjžděli, protože, jak už jsem tolikrát psala, kouzelníci jsou prostě úžasní lidé. Někteří víc a někteří míň, ale důležité je, že se mezi nimi cítím výborně. Š. je pořád stejně skvělej, přestože již zadanej a navíc jsme se viděli po dlouhým roce a půl. Jenom o něm občas až moc přemýšlím a to bych fakt neměla.
Uherské Hradiště je pro mě srdcovkou a věřte nebo ne, do té hnusné Prahy se mi fakt nechělo. Děkuju moc Jirkovi, což je organizátor, za všechno, co pro nás udělal a děkuju všem, které jsem poznala a nejvíce těm, které znám už dýl, protože jsem díky nim prostě šťastná. A stále nedokážu pochopit, že se s námi baví i přes šesti a více letý věkový rozdíl. Miluju je.

Děkuju za všechno.

happy, friends, and life image
 


Komentáře

1 Daisy Moon Daisy Moon | E-mail | Web | 16. května 2016 v 16:45 | Reagovat

Fandit se musí! To řvaní ti schvaluju :*:D
Moc se mi líbí ten poslední obrázek. Ale nějak jsem nepochopila ten nadpis v kontextu s tvým článkem. Čekala jsem třeba že ti někdo řekl ,,Rožni" a tys vůbec nevěděla co dělat... A na Moravě se chlastá pořád, bez ohledu na věk takže klídek :P:D

2 Smile Smile | Web | 17. května 2016 v 8:37 | Reagovat

Z domova se mi to do Prahy líbí, z Moravy vůbec. Morava je nádherná, boží a úžasná, lidé přátelští, všichni milí... v Praze rozmazlený děcka a sprostý lidi na každém rohu...
Někdy bych na to vaše kouzelnický vystoupení chtěla :)

3 Broken girl Broken girl | Web | 17. května 2016 v 10:43 | Reagovat

Ono rozmazlený děcka najdeš všude - nezáleží na tom, jestli jsi v Praze nebo na Moravě ;) Ale hlavní je, že sis to užila ;)

4 Simix Simix | Web | 17. května 2016 v 19:24 | Reagovat

To naštve, když se smaže celý komentář, který jsi psala během čtení, tudíž už nevíš, co napsat :O :D

Psala jsem myslím něco v tom smyslu, že mám také někdy stoupnout si ven na déšť, k tomu si pak lehnout na osvětlenou silnici, kde nic nejezdí. Pak, že bych Vás také někdy ráda viděla kouzlit. A že druhé místo je super, ke všemu když první místo nebylo uděleno, i když, to jsem nikdy nezažila :D Gratuluji a měj se :)

5 Eli♥ Eli♥ | Web | 17. května 2016 v 23:41 | Reagovat

Chci si časem pořídit kvalitnější, ale bohužel zatím se v tom tak moc neorientuju a nedám za štětce tisíce, když je pak nebudu používat :D kdyby essence vyrobila nějaké další štětce, nezlobila bych se

6 Olja:) Olja:) | Web | 18. května 2016 v 14:39 | Reagovat

Je strašně pěkný jak o tom píšeš :) úplně jsem si vzpomněla na svoje víkendy,kdy jsme jezdili na oba dva dny někam na zápas a přesně takhle jsme si to užívali. Je fajn vidět po takové době staré kamarády .. měli by jste si začít se Š. pořádně psát a třeba se tentorkát uvidíte dříve než zase za rok a půl :3

7 Kate Kate | Web | 29. května 2016 v 16:16 | Reagovat

Ahojky, máš moc hezký blog :) a strašně fajn články:)
Jinak já jsem z Moravy-přímo z Brna a nemůžu si to tu vynachválit :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama