Gymnázium

16. září 2014 v 16:03 | Monii. |  Něco z mých myšlenek
Jak jsem zjistila, zřejmě většina z vás se dost zamotala do minulýho článku, ale řekla bych, že kdybych psala místo V., třeba 30x do článku 'kamarádky bráchův spolužák' (ehm? to asi není dobře česky co?), tak by to bylo mnohem víc nesrozumitelný. Ale to podstatný jste z toho snad pobrali, takže. Jinak ty kluci (V. a Š.) nás ve škole nezdraví a koukají na nás, jako kdyby nás znali, ale nevěděli odkud. Jako wtf? Tolik toho snad nevypili ne? :D To je fuk, třeba si ještě vzpomenou. Nu, dneska bych chtěla napsat článek o tom, jak mě gympl změnil a vůbec o studiu na gymnáziu.


Gymnázium studuju druhým rokem, ale myslím, že ty základní změny už znám a můžu o tom něco napsat.
Na začátku základky, v první třídě jsem byla jedna z těch slušných holčiček. Ve třetí třídě do školy (a do stejného ročníku) přišle kluk, takovej ten frajer. Já jsem se ho hodně bála, protože nás kopal, mlátil a tak. Držela jsem se od něj dál. Ve čtvrtý třídě se ale začal chovat trochu normálně a já jsem se s nim začala bavit. Zjistila jsem, že je fajn a bavili jsme se dost. Chodili jsme po škole ven (ne jenom my dva, i další lidi...) a prostě jsme si docela rozuměli. V tu dobu jsem si myslela, že člověk musí bejt frajer a musí 'zlobit', aby s nim byla sranda. Začala jsem se tak chovat taky, i když zrovna já jsem se vždycky držela trochu dál a nedělala jsem úplně všechny blbosti, který dělali oni. Například jsem měla pořád respekt k učitelům a nebyla jsem drzá na dospělí. (teda.. řekněme, jak na který.) Pohazovali jsme papírky, kopali do všeho možnýho, plivali na zem.. znáte to. Takový ty debilní partičky. Pokračovalo to do pátý třídy. Ten kluk (s jeho kamarády) se začal chovat ještě hůř, ale to už jsem nešla s nima. Zůstala jsem taková, jaká jsem byla. Ale s touhle partou jsem byla pořád a fakt mě to bavilo. Byla strašná sranda, smála jsem se celou dobu, co jsem s nima byla. Problém byl trochu s rodinou, protože o tom klukovi se vědělo, že strašně zlobí a hraje si na frajera a to se rodičům samozřejmě nelíbilo. Na konci pátý třídy mi bylo dost líto, že odcházím, protože jsem věděla, že už to nebude moct bejt jako dřív.
První týdny na gymplu byly dost na nic, protože jsem všechny ve třídě brala za spravedlivý a hodný lidi a to já v tu dobu moc nebyla. Na zájezdu do Itálie jsem ale poznala, že sranda může bejt i se slušnýma lidma. A dost mě to změnilo. Byla jsem zase ta slušná holka, i když to období čtvrtý a pátý třídy ve mě do teď něco zanechalo. Zkrátka mě gymnázium dost změnilo. Možná jsem za to ráda, možná ne. Jak kdy. Na začátku primy jsem ale šla znova s tou 'bývalou' partou ven a nedopadlo to moc dobře, řekla jsem si, že se s nima vídat už nebudu, protože jsem dobře věděla, že zábava je i s lidma z gymplu, kteří jsou narozdíl od těhlech, o dost slušnější. Přestala jsem dělat ty blbosti a už jsem si nehrála na frajerku. Začala jsem nenávidět toho kluka a polovinu lidí ze základky. Nechtěla jsem je potkávat (mluvím o klukách, ne o holkách...) a nelíbilo se mi, co dělají.
S tou partou ze základky se ale vídám pořád, zrovna nedavno jsem s tím klukem chvíli byla na zastávce. A uvědomila jsem si, že oni byli kus mýho života a i přesto, jaký jsou je mám furt ráda... Oni mě vzali i takovou, jaká jsem teď, což mě dost překvapilo. Pokaždý, když toho kluka ze základky potkám, odcházím bez flašky na pití, protože mi jí buď rozkope, nebo hodí do koše. Ale v tu chvíli se tomu směju a je mi fajn. Občas se mi nelíbí, co dělá, ale je s ním sranda tak i tak...
Tenhle článek mě napadl i díky tomu, že jsem byla chvíli venku s těma lidma z vedlejší vesnice. O kterých je psáno tady. Jsou to sice ty frajerský a 'rebelský' (:D) lidi, ale bylo mi s nima fajn. Pořád mě to svym způsobem táhne k těmhle partičkám, ale právě díky tomu gymplu jsem poznala, že se lidi můžou bavit i slušně.
Mám prostě ráda obě 'strany', pokud mě teda nenutí do kouření nebo něčeho takovýho, což se nestalo. Jsem slušná, ale nevadí mi se vídat s těma 'neslušnýma'.
Inu, jsem ráda za gymnázium. Bez něj bych nebyla tam, kde jsem teď. Neznala bych ty lidi, který mi změnili život. (Ehm jo.. mluvim zase o maturantovi - kterej už vlastně odmaturoval minulej rok, ale komu to vadí..). Byla bych prostě úplně jinde a úplně jiná. Kdybych zůstala na základce, nedošlo by mi, že sranda je i s jinejma lidma a skončila bych někde u popelnic s alkoholem a cigaretou v ruce. (Což se teda může stát vlastně i teď, ale je to mnohem míň pravděpodobný...). Díky gymplu jsem zjistila, že učení v životě vážně budu potřebovat a došlo mi hodně věcí, který by mi na základce došly mnohem později a nebo třeba vůbec...
Lidi kolem mě říkají, že mě gymnázium nezměnilo. Ale já tu změnu citím, a je to změna dost velká.

-----

Vím, že je ten článek dost divný. Nevěděla jsem, jak to vysvětlit. A myslím, že to ani vysvětlit nejde. Je to pocit někde uvnitř mě a nedokážu to popsat. Stejně tak jako nedokážu popsat hodně věcí, který bych chtěla napsat, ale nevím jak...

 


Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 16. září 2014 v 16:18 | Reagovat

Já jsem na gymnáziu už 8. rokem a lidé tu jsou jiní než na základce. Co znám z vyprávění, vždycky jsme byli trochu normálnější než děti ze základky, kam chodí každý blbec. I když je naše třída dost pošahaná :D

2 Tez Tez | Web | 16. září 2014 v 16:42 | Reagovat

Já jsem na gymplu už čtvrtým rokem a moc dobře si pamatuju ty první dny a týdny v primě, kdy nám všichni říkali školko. Bylo mi to hodně nepříjemné, ale potom už se to nějak uklidnilo a já jsem se konečně nemusela stydět za svoje známky...
Mě osobně gympl nezměnil. Vždycky jsem byla ta "hodná" holčička. :D Jen mi je tam prostě dobře. Nedokážu si sama sebe představit na základce. Tady mě všichni podporují v tom, co dělám. Nikdo se mi nesměje, že jsem šprt (ok, občas se nějaký takový kokos ještě najde, ale na základce by to bylo mnohem horší), naopak jsem prostě machr! :D
Každopádně nemůžu říct, jestli je nebo není dobře, že jsi šla na gympl, protože tě neznám... Ale jestli tobě přijde, že jsi udělala dobře, tak není co řešit! :)
"Lidi kolem mě říkají, že mě gymnázium nezměnilo. Ale já tu změnu citím, a je to změna dost velká." Taky se mi občas stává, že na sobě něco změním (jako vnitřně) a cítím tu změnu, ale ostatním přijdu stejná...
Moc hezký článek! Už mi chyběly tyhle trochu "hlubší" (lepší slovo mě nenapadlo) články. :)

3 Ladyparanoid. Ladyparanoid. | Web | 16. září 2014 v 17:49 | Reagovat

já  a gymnázyum  noup :))) ale dobrje a vystižnej článek :))

4 Minie Minie | Web | 16. září 2014 v 19:12 | Reagovat

Já jsem byla celou základku ta slušná a hodná holčička :D Spousta lidí se na gymplu "uklidní" a přijde mezi ty slušné lidi, což tak dopadlo asi i u Tebe, jestli to chápu správně. Ale u nás to bylo naopak. Na základce sice ostatní nebyli žádná zlatíčka, ale já se od nich držela trochu "dál". Kdežto na gymplu se mě stal jiný člověk, podle někoho jsem tak trochu "pokažená", ale konečně žiju opravdový  a rozhodně ne nudný život. Možná by k té změně došlo i na základce, možná ne. Každopádně jsem za gympl strašně moc šťastná, protože mám ty nejskvělejší kamarády, jsem v nejskvělejší partě a pochopila jsem vlastně přesný opak než ty :D Že bavit se nedá jen se slušnými lidmi :DD Ano, jsme "nejhorší" třída na škole (ale upřímně, kdo není? :D),učitelé nás z většiny moc nemusí, ale možná i to z nás dělá boží kolektiv, přičemž mě děsí jediné, že se za necelých pět let rozloučíme :)

5 Vall Vall | Web | 16. září 2014 v 19:54 | Reagovat

Já jsem pořád na základce a chystám se na ní být až do devítky. Já bych na gympl neměla. Matika by mi dělala problém.

6 teresa. teresa. | Web | 16. září 2014 v 20:11 | Reagovat

Já bych gympl chtěla zkusit teď po devítce...tak snad se mi zadaří a dostanu se na něj. :)) To, že jsou lidi na gymplech jiní slyším už po několikáté a tak trochu v to doufám....ani nemusí být všichni zlatíčka, ale stačí mi, aby nebyla žádná šikana apod. Prostě bych chtěla super kolektiv, kde se dokáže bavit každý s každým. :))

7 Kačka (osobnivesmir.blog.cz) Kačka (osobnivesmir.blog.cz) | Web | 16. září 2014 v 20:18 | Reagovat

Já lidi ze základy nemám ráda. Přijde mi, že si s lidmi na gymplu také moc nerozumím, ale je to lepší. Jak už jsem mnohokrát psala, už bych nikdy na gympl nešla. Bylo to omyl. Ukradený roky života. Nudí mě to tam.

8 Melissa Melissa | Web | 17. září 2014 v 1:27 | Reagovat

Krásné a rozumné zamyšlení:)

9 V V | Web | 17. září 2014 v 14:32 | Reagovat

Já jsem vždycky byla ta slušná, nikdy jsem nedělala nic špatného, žádný kouření, pití, šikanování jiných, drzá na dospělé...možná právě kvůli tomu si na mě lidi víc dovolovali a i ted mám ten pocit, že se to děje. Ale prostě já jsem taková, neumím ze sebe udělat něco co nejsem. V hloubi duše vím, že dokážu být i zlá, povrchní, sobecká, lakomá a podobné věci, ale nedávám je nijak najevo, protože vím, že takhle by se člověk chovat neměl. Moje nejlepší kamarádka je zas pravý opak, snažím se z ní udělat slušného člověka, a daří se. Ne že bych ji neměla ráda, ale ten alkohol dělá z lidí úplně někoho jiného, jsem fakt ráda že přestala pít.

10 Dominika Dominika | Web | 17. září 2014 v 16:44 | Reagovat

Vždy rada počúvam (respektíve čítam) takéto príbehy ľudí.. Ako tvoje rozhodnutie ísť na gymnázium ovplyvnilo tvoj terajší život je naozaj fascinujúce. Nieje ten život úžasný?

Okej, asi mám dnes nezvyčajne dobrú náladu, tak sa na svet pozerám cez ružové okuliare :-D Poďme nato trochu triezvejšie.

Neskutočne ťa obdivujem zato, ako si to celé zobrala. Človek nemusí patriť len medzi jeden okruh priateľov. Občas som mala tendenciu inklinovať k ľuďom, s ktorými som sa dennodenne stretávala, ale to neznamená, že by sme mali zabúdať na ľudí, vďaka ktorým sme taký aký sme..

11 Little Black Girl Little Black Girl | E-mail | Web | 17. září 2014 v 19:02 | Reagovat

Je super, že vidíš na sebe že ťa to zmenilo a podľa mňa ešte iba zmení, si predsa iba "nazačiatku" gymnázia a podľa mňa ešte iba príjde to obdobie, kedy budeš chcieť skúsiť prvý krát cigarety a alkohol. Gymnázium teda pre mňa určite nieje, ja by som tam nevydržala (zrejme), celkovo na jednu stranu preto, pretože učenie ma absolútne nebaví a učím sa iba preto, aby som mala nejaké tie výsledky a potom aj preto, pretože v našom okolí sú len také gymnázia, kde všetkých ľudí čo poznám sa strašne zhoršili a to gymnázium berú ako hračkáreň (doslova), je to hlavne aj kvôli učiteľom, kt. sú tam teda si myslím, pretože keby si oni spravili poriadok, tak by si oni nemohli dovolovať a vyskakovať tak, ako to je.

12 deny-paradise deny-paradise | Web | 17. září 2014 v 19:29 | Reagovat

Myslím, že je hezký jak si to napsala. Já na gympl nechodím, takže asi fakt nemůžu říct, jak mě gympl změnil, ale jak říkáš. Také jsem taková naoko slušná holčička, s dobrými známkami ve škole, která občas trošku pozlobí. No nezdá se to, ale ve skutečnosti jsem jakoby já ta zlá, ta protivná, tak nafoukaná, ta co vymýšlí ty blbí plány... Ale je fajn, že si o mě lidi myslí, že jsem "ta malá hodná holčička"... je dobře, že změnu na sobě pociťuješ ty! Protože někdy člověk řiká jak si se změnil a přitom tě vůbec nepoznal. :)

13 Olja:) Olja:) | Web | 17. září 2014 v 21:18 | Reagovat

Mě taky osmiletý gympl hodně změnil :) ale to je tím že jsem tam od totálního prcka vychovávaná přes celou pubertu až doteď do toho dospěláctví :) je to prostě škola,která tě v podstatě vychová :) mě zase gympl naučil to jaký to je udělat občas nějakou rebélii,nebo se občas vykašlat na nějakou povinnost a tak :) nikdy bych neměnila rozhodnutí jít na osmiletý gympl :3

14 Anneliese. Anneliese. | Web | 18. září 2014 v 10:39 | Reagovat

Já byla, jsem a doufám že budu pořád slušná, tak jako teď. Nikdy jsem si nedovolila na učitele, že bych řekla něco špatného. Já jsem na střední škole gastronomie a služeb, studuji kosmetičku s maturitou.

15 steel32 steel32 | Web | 18. září 2014 v 13:44 | Reagovat

muhaha, s grázlama je největší sranda :D
teda pokud maj hranice, jakmile už to přeháněj tak je to fakt moc :D ale jo, srada je s oběma stranama :D
každopádně já to měla naopak, naše třída na základce byla plná grázlů a já byla celkem slušná, a jak sem šla na střední a viděla sem ty nudný lidi tam, tak se ve mě začala projevovat základka a to už mi nějak zůstalo :DD

16 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 18. září 2014 v 15:08 | Reagovat

Je dobře, že si slušná a nenecháš se nutit do něčeho, co nechceš.
a těch posledních pár vět, s tím se ted' dost ztotožňuji, jelikož se těžko pocity uvnitř těžko popisují.. a většina lidí, to stejně nemůže pochopit tak, jak to prožíváš ty.

17 Caroline Caroline | Web | 18. září 2014 v 18:17 | Reagovat

Taky si myslím, že mně gympl změnil, ale zas ne tak zásadně ...
Skvělý článek ... moc dobře se čte :)
Jinak soutěž na mém blogu, do které ses přihlásila už začala ;)

18 Luci Luci | E-mail | Web | 18. září 2014 v 19:17 | Reagovat

na střední se všechno mění... lidi, s kterýma jsem se na základce bavila mě teď už pomalu ani nepozdraví -_- ale co, zvykla jsem si :D

19 silluety silluety | Web | 18. září 2014 v 19:25 | Reagovat

zatim sem na základce no :D ale rozhodně.. přestupem na celkově jinou školu se mění lidé, život a prostě celkově :D
jsem zvědavá další rok na sebe :D

20 Rose Tascher Rose Tascher | Web | 18. září 2014 v 20:16 | Reagovat

Já ten článek chápu :)
Taky jsem od šesté třídy chodila na gympl a musím říct, že tam jsem našla několik opravdových přátel.. s lidma ze základky už se vůbec nevídám.

21 femme fatale femme fatale | Web | 18. září 2014 v 20:40 | Reagovat

napísala si to super :)
je fajn, že ťa gympeľ zmenil k tomu lepšiemu,..ja práve poznám opačné prípady. neviem či je to tak len u nás ale ľudia na gympli v mojom meste sa dostali viac k drogám,alkoholu a všetkému možnému len vdaka partiám v tej škole...
ja som rada, že som na gympeľ nešla a zvolila si "umeleckú" cestu a aj ked nebola vždy ružová, verím, že bola tá najlepšia :)

22 homoleninus homoleninus | Web | 18. září 2014 v 22:24 | Reagovat

Já za svoji, zatím, jedenáctiletou školní docházku prošla čtyřma školama a v každé sem našla někoho pro mě osudového. Přítele, kamarádky, které nedají šanci dálce ani době aby změnila náš vztah. A to sem se s každou změnou školy stala někým jiným.

Ostatní si třeba pamatuj, ale na jejich ignoraci ser :D.

Jen se drž toho, co chceš sama dělat. Nedovol vlivům zlákat tě k něčemu, co je ti proti srsti, ale je to "cool" a tak to prostě dělat budeš. Blbost.

Líbí se mi kolik rozumu už z toho máš a jak o tom přemýšlíš ;)

23 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 19. září 2014 v 12:33 | Reagovat

Myslím že si to napsala hezky. Třeba bys opravdu byla jiná zůstat na základní škole a třeba taky ne. :) Já se řadím mezi šlušňáky a neslušňáky někam doprostřed. Dokážu být obojí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama