Březen 2014

Umění

29. března 2014 v 11:34 | Monii. |  Ostatní
Co je to umění? Umění je pro každého něco jiného. Pro někoho je to hudba, pro někoho malování - obrazy, pro někoho tanec...
1.) HUDBA - Je to něco, co člověka dokáže úplně odnést do jiného světa a vždycky dokáže zvednout náladu. Já hudbou vážně žiju. Zpívám si i o přestávce přes celou třídu a to nijak zvlášť zpívat neumím. Hudba je pro mě všechno. (Tenhle článek píšu asi 3 hodiny, protože si mezitím musim samozdřejmě zazpívat). Já v tom všem vidím snahu, i když někomu nejde zpívat nebo hrát na hudební nástroj tak, jako Karlu Gottovi, tak já si z toho stejně vezmu tu snahu a líbí se mi to. Ale to hodně lidí nedokáže.

Music.

2.) TANEC - Je to taky útěk z reality. Tancuju od 4 let a nikdy se toho nevzdám. Tancovala jsem snad všechno - aerobic (nuda), Moderní tance (6 let), něco jako balet, Street dance (tancuju pořád), Break dance (ten jsem tancovala jen na táboře..). Miluju vymýšlení sestav, improvizaci :3. Srašně mě baví koukat na to, co někdo vymyslel a ještě, když mu to tak jde.

Tumblr

3.) DIVADLO - Vždycky jsem byla stydlivá a bála jsem se i pozdravit příbuzné. Před dvěma lety se to všechno obrátilo. Začla jsem vyhledávat podia a co nejvíc lidí. Minulý rok jsem jela na LHŠ a tam se dozvěděla o herectví strašně moc věcí. Baví mě to, baví mě se koukat na profesionální herce, kteří dokážou každý den zahrát něco jiného a zahrají to bezchybně.


4.) KNIHY - Jak asi víte, píšu příběh na Wattpadu a strašně mě to baví. Psaní mi taky nikdy moc nic neříkalo, ale taky mě to chytlo. Přesto, že knížky moc ráda nemám... Teda mám, ale narazila jsem zatím jen na pár, které by mě vážně bavily. Ujíždím spíš na wattpadu, kde je hodně příběhů, které mě vážně baví. Ale stejně jak u hudby, dokážu ocenit vlastně skoro všechny knihy... (U kamarádek vypadám jak blázen :) )

☀️

5.) Obrazy - Abych pravdu řekla, tohle mi nic neříká. Kreslit neumim, nebaví mě to. Tohle mě nechytlo... Obrazy se mi nelíbí, i když někdo by za ně dal třeba miliardu. Nevim, no..

- Když se mi líbí kluk, je to buď zpěvák, tanečník nebo píše příběhy. Naší školu miluju, protože tam jsou právě kluci, kteří mají buď hudební skupinu, píšou knížky nebo hrajou v divadle ♥

A co vy a umění?


Btw.: Už sem nebudu dávat tolik deníčky, protože na to může přijít kdokoliv ze školy a nechci dopadnout i s ostatníma klukama tak, jak jsem dopadla teď. - Celá jeho třída si ze mě teď dělá srandu :)


Zmizení letadla

25. března 2014 v 15:02 | Monii. |  Ostatní
Myslím, že tohle je teď dost řešená záhada. Dokonce patří k jedné z největších záhad světa. Podle mě o tom slyšel snad každý. Někoho to zajímá víc, někoho míň. Já nesnáším lety letadlem, ale letadla jako takové mě zajímají, takže proto o tom píšu. Skoro na každé stránce teď visí články s tímto tématem.

Fascinuje mě, jak se může obří Boeing 777 s 239 lidmi na palubě ztratit v 21. století.
Vyletěl 8.března z letiště V Malajsii a měl přistát v Pekingu v Číně. Nebudu vás zatěžovat podrobnosti, které jsem mimochodem taky zkoumala :D.

Zhruba po třičtvrtě hodině letu ztratilo letadlo kontakt se zemí, nebo spíš země s letadlem? Nad touhle záhadou visí spoustu otázek. Byl to únos? Mají s tím piloti něco společného? Kde letadlo vlastně je? Přežil někdo?
Je to už 14 dní a některé otázky stále nemají odpověď. Objevili se informace, že letadlo letělo ještě 7 hodin po posledním kontaktu se zemí. Letělo, dokud mu nedošlo palivo. Vojenský radar zaznamenal signál z letadla někde úplně jinde, než byla původní trasa.
Včera se objevili informace, že se letadlo zřítilo do Indického oceánu. Nikde ho ale nenašli, takže to pořád není jisté. Nikdo to nemohl přežít. Pořád jsou tu ale otázky, zda to byl únos nebo jen selhání přístrojů to je celkem nereálný. Kdo ví, možná to nikdy nebude rozluštěno.

Pořád ale nechápu, jak se tohle může stát. 14 dní nenajdou obří letadlo... Hlavně, že máme super elektroniku, že.

Koho by to zajímalo více, určitě o tom něco najde třeba na Atlas.cz. Nebo si můžete přečíst tenhle článek.

Děkuju všem, kteří si to přečetli. Protože pochybuju, že to někoho zajímá stejně, jako mě :D.

Ok, zase jsem myslela, že to bude delší. neumím psát dlouhé články no.

Magic

23. března 2014 v 11:18 | Monii. |  Diary
Yeah,ano. Včera jsme byli kouzlit. Nacvičujeme vystoupení na hudbu, protože chceme vystupovat na jedné soutěži. Nejdřív jsme jeli dá se říct do vedlejšího města, kde bylo asi pět a půl lidí a absolutně je to nezajímalo:-))) ale tak zakouzlili jsme si no.
Potom jsme jeli do Prahy. Stavili jsme se v mekáči :3. Jeli jsme do jedné kavárny, kterou vlastní naše příbuzná - mimochodem herečka. Není moc známá, ale na chvilku byla v Ordninaci a tak. Hraje v divadlech.... Jeli jsme za ní, protože jsme chtěli, aby nám k tomu něco řekla - popřípadě upravila scénu, kterou jsem víceméně dělala já. Moc se jí to líbilo, ale nebudu předbíhat. Pořádá tam různé vystoupení,worshopy, všechno možné, tak nám nabídla, že tam můžeme vystoupit před lidma. Tak jsme si všichni říkali. Okey, bude tam pár lidí, terý nebudeme znát, bude to pohoda. Přijeli jsme tam a asi po čtvrt hodině přišel Adam Mišík, Sara Sandeva, Veronika Žilková a Martin Stropnický. Ten neuvěřitelně úžasnej pocit, když v malý kavárničce, kde se vejde sotva 15 lidí potkáš Mišíka. A ten ještě úžasnější pocit, když ta příbuzná zná Sandevu. Oh,sorry, to je prostě boží. A ten nejvíc úžasnej pocit,když se jim to naše kouzlení hrozně líbilo a Sandeva s Mišíkem se na nás celou dobu usmívali. Prosíím. To chci zažít častějc. Všichni říkají, jak jsou namyšlený, ale vůbec to není pravda. Jsou nejvíc v pohodě :3
Mám s nima fotky, ale nechci je zveřejnovat, protože když stál Mišík vedle mě a já mu řekla o fotku, vypadala jsem jak nejčervenější rajče na světě :D ta náhodička, táta na mě řve, jestli nechci rajče.
Sakra, je všechno tak úžasný :3 Píšu si s tim 'mym' maturantem a on je nejvíc vtipnej :33 božíčku:D


Directioner,Beliebers...

20. března 2014 v 18:49 | Monii. |  Ostatní
Rozhodla jsem se napsat něco o fanouškách fanoušcích? známé skupiny One direction a zpěváka Justina Biebera. Vím, že by možná bylo lepší psát o 'válce' na Krymu, ale:D.
Nejdřív bych upozornila na to, že nemám ráda ani 1D, ani JB. Takže to píšu z takového neutrálního pohledu.
Tyhle dvě skupiny fanoušků mezi sebou neustále 'válčí', nadávají si a takzvaně se hejtují. K čemu to sakra je? Chápu, že jim vadí, když někdo nadává na toho druhého. Ale proč jim to oplácet? Vždyť stejně nic nevyřeší a pak vznikají takovéhle nesmyslné hádky. Asi by nikdo neměl nikomu nadávat, ale to v dnešní době asi nejde. Jak se řiká, 100 lidí - 100 chutí. Je to tak.
Nemluvím přímo o těhlech skupinách, a nebo, jak si říkají 'rodinách', ale obecně. Tyhle konflikty vznikají u všech skupin,zpěváků,herců a vůbec znamých osobností.. Někdo řekne svůj názor a hned je nejhorší.
A ještě... když to tak vezmu, vzniká to i v normální životě, i mezi kamarády.
Teď už trošku odbočuju, ale i o tomhle chci napsat. Já nechápu tuhle dobu, každý pomlouvá každýho, cokoliv řekneš, hned to vědí všichni. Těch lidí, kteří nepomlouvají a udrží všechna tajemství je už vážně málo. Jestli vůbec jsou?. Okey, budu upřímná. K těmhle lidem taky nepatřím, ale snažíš se to jaksi omezit. Co vadí tobě, nedělej jiným.

A jaký názor na to máte vy?


vUntitled
Ne, mě se prostě nelíbí.

-když už tak teda 1D. On nich znám asi 3 písničky,hoho:DCitáty #1 - Březen

16. března 2014 v 21:00 | Monii. |  Citáty
Vymyslela jsem takovou věc, každý měsíc sem dám libovolný počet citátů, které nacházím na jednom ask.fm profilu. Ten Vám sem zatím dávat nebudu. Myslím, že je to originální a zajímavé.
Na měsíc Březen je tu tedy 9 citátů. Doufám, že se budou líbit.

Holka klukovi nadává z nějakého důvodu, ale kluk holce jen aby byl zajímavý...

Není důležité, co dokáže ve škole. Je důležité, co dokážeš v životě. - Albert Einstein

Na ostatní věci zapomenu, protože je mám v hlavě..
Na tebe ale jen tak nezapomenu, tebe mám totiž v srdci...

Člověk by se nad sebou měl vždy zamyslet, než udělá něco, čeho bude v budoucnosti litovat..
Život není zase tak dlouhý, aby pohltil všechny naše chyby..

Kolik lidského štěstí se rozbilo na malé kousky a to jen proto, že nikdo nedokázal říct "promiň"...

Nevíš, jestli ho miluješ?
Tak si představ, že právě odchází.., že už ho nikdy neuvidíš.
Stále nevíš?

Když uslyšíš ten stejný vtip 10x za sebou už se nebudeš smát tak jako na začátku. Tak proč pořád dokola brečet nad tou stejnou věcí a nejít dál?.

Víš co je hrdinství?
Být jen kamarád s osobou, kterou miluješ sebevíc,
jen proto, aby si ji neztratil úplně.

Když nemáš u sebe jídlo, které miluješ, sníš jiné
když nemáš u sebe vodu, kterou miluješ, napiješ se z jiné
když obchod, který miluješ je právě zavřený, nakupuješ v jiném
tak proč když už nemáš u sebe člověka, kterého miluješ, ho nedokážeš také tak rychle nahradit někým jiným?

Který se Vám líbí nejvíc/nejmíň?

Maturitní ples

12. března 2014 v 18:23 | Monii. |  Diary
Ano,ano. Další deníček. Ale včera jsme měli maturiťák. Teda, pro mě to byl Imatrikulační ples, protože já jako prvák, žejo. Bylo to úplně hgsuigf.:3 Holky šli s maturantem a kluci s maturantkou. Já měla asi druhýho nejhezčího z jejich třídy, takže som spokojená. Jelikož je náš gympl česko-italský. Teď jsem vám asi prozradila kam chodím do školy, prosím nehledejte to. A pevně doufám, že tu neni nikdo z naší školy:D. Tak jsme čekali asi půl hodiny na italskýho velvyslance, kterej tam nesměl chybět. No fajn, jinak to teda bylo super:3. Bála jsem se toho, ale nakonec jsem si to strašně užila. Bylo tam dost lidí z jiných tříd, ale ten hezkej kluk prostě ne-.- No,hmm. Možná že to je nakonec dobře. Domu jsme šli asi v 11. cesta domů trvá hodinu. Chtěla jsem přidat fotky, ale skoro všechny jsou bohužel rozmazaný:/

-Dneska jsme měli školu celá škola až od 10, takže jsme se i vyspali. Mamka jezdí do práce autobusem a ve čtvrt na osm mi volá: Ahooj, hej neuvěříš. Ten tvůj maturant jede se mnou busem! A bydlí v .... to město hned vedle našeho:D. Tak to jsem dostala už fakt infarkt. Ten svět je tak malej.

Monii.

GirlDiary

7. března 2014 v 18:41 | Monii. |  Diary
Okey,okey. Vim, že je to tu samý deníček, ale mám připraveno fakt dost jiných článků, ale teď je skoro pořád něco, o čem se dá psát. Promiňte. Ještě bych se chtěla omluvit za to, že někteří nevíte o co jde. Tak pokud vás to fakt zajímá, Přečtěte si TENTO článek. Je to úplně první článek o tom klukovi a pak si hledejte někde v archivu, protože těch článků je tu milion:D.

Včera jsme se skautama dělali oheň pro lampionový průvod, aneb 'vítání jara'. Prostě malý děti jdou s lampionama:D. Byli jsme tam už asi 3 hodiny před začátkem, tak jsme nanosili dříví a tak. A. (ten kluk, jmenuje se A..) přijel pozdě, takže cajk. Ikdyž o toho mi už tak nejde, je mi celkem jedno co si o mě myslí, nějak to zmizelo. okey, nebudu si nic nalhávat, furt mi to neni jedno-._. Teď je podstatnější náš vedoucí. Ten bude M. Omfg, bože, bože. jen vidim jeho fotku a jsem totálně mimo. Hezčího kluka jsem neviděla. Bože, klid, zhluboka dýchat... Jeho hlas, úsměv. ♥♥♥ Když se mnou mluvil a usmál se na mě, já myslela že se tam složim. Teď ještě večer, u ohně :3 Kruci. Je jen o 10 let starší, žejo:) Se vsákne. Asi ne, ale neva. Stejně je na něm nejlepší to, že neni žádnej frajer a je hodnej.
Ikdyž moje máti to tak jaksi posrala... Na konci tý akce s nim mluvila ohledně nějakejch věcí a prej ona: noo, tak mě už je ... její věk. Celkem velký číslo už no. Ten jeho face, chjoo. Ale byl v pohodě. Já jsem mu tak strašně chtěla skočit do náruče a furt jsem se jak blbec přibližovala :D Hlavně nenápadně. Pak naštěstí odešel.

hele, hele, okey. Moniko. Stačí. Konec-.-

Omlouvám se za tenhle článek, ale mě z těch dvou už fákt hrabe.

http://cokgulenadam.tumblr.com/

Diary + Tag

3. března 2014 v 16:03 | Monii. |  Tagy
Dneska pro vás mám článek 'dva v jednom:D' (omg..) nejdřív bych (zas) chtěla napsat něco o skautovi a tak... a pak sem dám TAG, který jsem už celkem dávno našla na jednom blogu. Dneska nemám moc času, tak jdeme na to...
Ještě bych všem moc chtěla poděkovat za pochvalu designu, nečekala jsem to :3.
V pátek jsem teda byla na skautovi... Kamarádka nemohla, takže jsem se předtím málem pos*ala. Když to píšu tak mám zase ten pocit, že bych tam měla jít:D omg. K mojemu 'štěstí' jsem s tim klukem byla ve skupině, když se hrála hra. Nouuu. Nejdřív se mi tam posmíval že jsem dvoumetrová:) hlavně že on je ještě větší. Potom jsme teda byli v těch skupinách, poprosila jsem ho, aby mi podal tašku. Nic, koukal do stolu a 'neslyšel' mě. Fine. Všechno proběhlo celkem v poho, ale pak mi musel podepsat jeden takovej bod v 'časopise' nepochopili by jste to. To zkazil jak nejvíc mohl-.- milý to hoch. Pak už byl konečně konec. A teď fakt štěstí! Tenhle týden neni schůzka!:3 :D Ale zase ve čtvrtek jdeme na jednu akci u nás ve městě, takže ho zas uvidim:)) sice ho vidim every day at school, ale neva. No, tim bych to radši ukončila... Počkat, ještě ne. Ze soboty na neděli jsem spala u tý kámošky, která nemohla v pátek na skauta. Ta mu napsala protože to 'nevěděla' jestli je v pátek skaut. Pak se začla bavit o mě. Dozvěděla jsem se, že neni moc rád, že chodim na skauta. Že si myslí, že po něm 'jedu' a všechny možný kecy. Supeeer...Teď už fakt konec.
Tak a teď jen krátkej TAG (Kdybych byla, tak bych byla...):
Kdybych byla barva,tak bych byla... Zelená :3
Kdybych byla zvíře,tak bych byla... Kulíšek (sova:D)
Kdybych byla spotřebič,tak bych byla... Mikrovlnka-.-
Kdybych byla kniha,tak bych byla... Narnie :3
Kdybych byla oblečení,tak bych byla... Džínyy
Kdybych byla šperk,tak bych byla... Náramek
Kdybych byla auto,tak bych byla... Něco super nadupanýho :D
Kdybych byla element,tak bych byla... Vítr

LEAVETHEWORLDBEHINDYOU